צימרים בקרבת החרמון למשפחות וזוגות רומנטיים ביישוב חד נס

שמורות טבע ברמת הגולן שאסור בשום אופן לפספס

מקומות בילוי ברמת הגולן תיירות ברמת הגולן

שמורות טבע ברמת הגולן שאסור בשום אופן לפספס

חולמים על טיול מדהים שיפגיש אתכם עם שלל מפלים, נחלים, צמחייה וכמובן בזלת? הנה ארבע שמורות טבע ברמת הגולן שיספקו לכם מסלולי הליכה נעימים עם אתגרים קלים לכל אחת מארבע העונות והמון, המון עניין:

שמורת יער יהודייה

לא שחסרות שמורות טבע ברמת הגולן, אבל אם אתם כבר מחפשים אחת עם המלצות טובות, זו בדיוק השמורה בשבילכם. מדובר באחת הנקודות הכי אהובות בסביבה, שמציעה קניונים עמוקים עם מפלים ובריכות עמוקות עטופים ביער מרשים של עצי אלון התבור.

השמורה נחשבת לגדולה ביותר בגולן ועונה על הצורך של אורחי הצימרים בדרום הרמה וצפון הכנרת, שמחפשים שמורות טבע באזור חד נס לטיולים רטובים או עם כניסה למים. כאן גרים בכיף היהודייה, הזוויתן, הנקיק השחור (עביר רק באמצעות גלישת צוקים), חורבות הכפר הקדום יהודייה ומפל עיט שנמצא מדרום ליישוב אניעם.

שמורת מג'רסה

שמורות טבע באזור חד נס והכנרת מאופיינות בשפע של מים, כשהשמורה הזו היא האטרקטיבית ביותר ותייצר לכם אסקפיזם מעולה מיום שרבי ודביק. לשמורה הזו מתנקזים מספר נחלים מהגולן בדרכם לכנרת ויוצרים מפגש הרמוני של מים וצמחייה עבותה.

המג’רסה – נחל מדליק ביותר להליכה בתוך המים (אל דאגה, אפשר גם לטייל במסלול היבש) ומתאים לכל אחת מארבע העונות.  

זאכי – המסלול האתגרי יותר, שכולל זרימה משתנה ובריכות בעומק מגוון למדי (לתשומת לבכם – קיימות בריכות עמוקות שמחייבות ידע בשחייה או מצופים).

שמורת נחל המשושים

מקום אהוב ויפהפה שזוכה להיקרא שמורת טבע ברמת הגולן בפני עצמו, למרות שהוא רק חלק משמורת היהודייה. הנחל מורכב מקניונים עמוקים, מפלים ובריכות, נופי בזלת ומרחבים ירוקים מדהימים. בריכת המשושים עצמה מהווה תופעה אקולוגית, שכן היא מוקפת בקירות בזלת דמויי משושה ומכאן שמה. אפשר לסייר בנחל במספר אופנים: שביל התצפית/ הדולמן הקצר והמעגלי, שביל הנחל הבינוני ושביל המשושים-זוויתן למטיבי לכת.

שמורת נחל ג'ילבון

מים צלולים וקרירים הזורמים מצפון הרמה לעמק החולה יספקו לכם את אחד ממסלולי הטיול המעולים בגולן. שמורת הג’ילבון כוללת מפגש רטוב עם מפל דבורה ומפל הג’ילבון, בית כנסת עתיק בכפר דבורה, בריכת קצינים ושתי אפשרויות טיול: קצר ומעגלי וארוך לא מעגלי, שניהם ברמה קלה-בינונית. כאשר המעגלי מסתיים במפל הג’ילבון והמסלול השני ממשיך אל בריכת קצינים מקסימה. מומלץ להצטייד גם בנעלי הליכה נוחות וגם בנעלי הליכה במים/ סנדלים להחלפה באמצע המסלול.

Tagged
I.A
שלום רב לגולשי האתר "חשיפה לגולן". האתר חשיפה לגולן נבנה בעזרת התארגנות קבוצת מתחמי נופש ברמת הגולן. המטרות: הצגת תכנים תיירותיים ייחודיים אשר משקפים את הקיים באופן הכי אותנטי ומקורי. ובנוסף אנו פועלים יחדיו להוזלת עליות הפרסום הגבוהות ובכך, לאפשר מחירים טובים יותר עבורכם, נופשי רמת הגולן והצפון בכלל.
https://golan-exposure.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *